1. Biblioteka jest czynna w środy od godz. 9 - 11.
2. Obsługa czytelnika będzie prowadzona w przylegającej do biblioteki sali przyrodniczej.
3. W sali może przebywać jedna osoba.
4. Obsługa czytelnika jest ograniczona do wydania wcześniej zamówionych u nauczyciela bibliotekarza książek.
5. Podręczniki i wypożyczone książki należy zwrócić w podanym przez wychowawcę terminie.
6. Wychowawca powiadamia rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia lub zapłacenia za książki.
7. Nauczyciel bibliotekarz udostępnia rodzicom i uczniom adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń.

8. Zwrot podręczników następuje w kompletach, po usunięciu foliowych okładek, usunięciu zapisanych ołówkiem notatek, zwróceniu uwagi na czystość i estetykę książki- wyprostowaniu pogiętych kartek, sklejeniu ewentualnych rozdarć.
9. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu podręczników powinien być w maseczce i rękawiczkach.
10. Osoby dokonujące zwrotu książek są poinformowane o określonym sposobie przekazania zbiorów: (książki przechodzą 48 godz. kwarantannę)
- podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa. Książki przynoszone są do szkoły, a zwrot potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczyciela.
- książki wraz z podpisaną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu rodzica lub adres email) zostają zapakowane do folii ochronnej; następnie są odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.
- po ustaleniu terminu spotkania nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcą przeznacza
10 min. na każdego ucznia zgodnie z numerem ucznia w dzienniku.
11. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.